Konkurs wojewódzki JP II

Nasza szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”. W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się już XIX edycja. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i informatycznym.  Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie.

Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

W XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autoryter” odbywającej się w roku szkolnym 2018/2019 napłynęło wiele prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Małopolski, a jury przyznało mnóstwo nagród i wyróżnień.

REGULAMIN_XIX_WOJEWÓDZKIEGO_KONKURSU 2019_2020

Protokoły konkursowe:

Konkurs literacki kl IV-VI

Konkurs literacki 7SP – 3G

Konkurs plastyczny

Konkurs multimedialny