Konkurs wojewódzki JP II

Nasza szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – patron najgodniejszy”. W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się już XVIII edycja. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mają możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i informatycznym.  Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie.

Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

W XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autoryter” odbywającej się w roku szkolnym 2018/2019 napłynęło około wiele prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całej Małopolski, a jury przyznało prawie mnóstwo nagród i wyróżnień.

Bardzo serdecznie dziękujemy do wzięcie udziału w XVIII edycji konkursu. Podsumowanie konkursu odbędzie się w piątek 17 maja o godz. 11:00 w naszej szkole. Do zobaczenia.

Protokoły konkursowe:

Konkurs literacki kl IV-VI

Konkurs literacki 7SP – 3G

Konkurs plastyczny

Konkurs multimedialny