Konkurs wojewódzki JP II

Nasza placówka jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”. W roku szkolnym 2020/2021 odbędzie  się już XX  jubileuszowa edycja. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i multimedialnym. Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie.

Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

W XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autorytet” odbywającej się w roku szkolnym 2019/2020 napłynęło prawie 300 prac uczniów szkół podstawowych z terenu całej Małopolski, a jury przyznało prawie 40 nagród i wyróżnień.

Poniżej protokoły ze wszystkich trzech konkursów.

 

Regulamin konkursu edycja XX:

Do przesłanych regulaminów wkradł się błąd. Poprawny termin nadsyłania prac to 30 MARCA 2021 (decyduje data stempla pocztowego).

Regulamin konkursu Jan Paweł II “Mój autorytet” 2021 XX edycja

Protokoły konkursowe XIX Edycja:

Konkurs literacki

Protokół plastyczny

Konkurs multimedialny