Va na wycieczce klasowej w Pieninach

Piękno przyrody, wspaniałe krajobrazy i malowniczo położone miejscowości od zawsze przyciągają turystów w Pieniny. 5 – 6 czerwca 2019 r. klasa Va z wychowawcą Andrzejem Kubatkiem oraz klasą VI i VII ze szkoły w Suchem wybrała się na dwudniową górską wycieczkę.

Mali podróżnicy swoją przygodę zaczęli od wyjazdu kolejkąkrzesełkową na Palenicę, skąd grzbietem Małych Pienin przeszli do schroniska pod Durbaszką. Na szczycie Palenicy uczniowie mogli skorzystać z serpentynowej zjeżdżalni grawitacyjnej z wspaniałym widokiem. W drodze do schroniska uczniowie wyszli na Wysoki Wierch, skąd rozlega się rozległa panorama na okoliczne pasma górskie: Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Tatry i oczywiście Pieniny.

Schronisko pod Durbaszką to obiekt noclegowy, który posiada 86 miejsc, z których uczniowie z Zębu i Suchego zajęli 30. Na terenie obiektu znajduje się boisko do gry w piłkę siatkową. Wszyscy uczestnicy wycieczki grali w siatkówkę do momentu, w którym jeszcze było jeszcze widać piłkę. Niektórzy uczniowie uparcie twierdzili, że widzą piłkę w ciemności i mogą odbijać całą noc.

Następnego dnia grupa wyszła na najwyższy szczyt Pienin należący do Korony Gór Polskich – Wysoką (1050 n.p.m.), następnie malowniczym wąwozem Homole zeszła do Jaworek.

Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne w terenie. Grupa udała się do zamku Dunajec w Czorsztynie, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące przyrody pienińskiej i historii Polskiego Spisza. Opiekunami wycieczki byli: Andrzej Kubatek, Barbara Jurak i Anna Nosal.

Dwa dni minęły bardzo szybko i górska przygoda dobiegła końca. Końca dobiega też przygoda zwana rokiem szkolnym 2018/2019. Co przyniesie następny…? Miejmy nadzieję, że kolejne wspaniałe chwile na szlakach górskich. Do zobaczenia we wrześniu, tym razem już pod nową cyfrą 6a.

 

« 2 z 3 »