#CodeWeek2019 w naszej szkole

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki
programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku w Szkole w Zębie zarejestrowane jest kilkanaście wydarzeń. Od 7-11 Października dzieci będą uczyć się wyłącznie kodowania i programowania. Do naszej szkoły zawitają także roboty. Europejski tydzień kodowania trwa aż do 20 października (całe 2 tygodnie). W związku z tym, jedno z wydarzeń #CodeWeek2019 z udziałem dzieci z Zębu odbędzie się w … Bieszczadach. Akcję prowadzi p. Andrzej Kubatek.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w kodowanie!