Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tego dnia uczniowie wyrażają wdzięczność wszystkim pedagogom za ich pracę. Tak też było w Szkole w Zębie. Z tej okazji Uczniowski Samorząd Szkolny pod opieką p. Bronisława Chowańca-Lejczyka zorganizował zabawne scenki dotyczące nauczycielskiej pracy. Wychowankowie w krzywym zwierciadle przedstawili kilka szkolnych lekcji. Ten dzień jest także wyjątkowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zgodnie z najdawniejszymi tradycjami dokonany został uroczysty rytuał przejścia z przedszkola do szkoły podstawowej, czyli ślubowanie pierwszoklasistów.

« 1 z 3 »