Projekt “Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zębie biorą udział w tegorocznej edycji projektu – „Zdrowo jem, więcej wiem”. Akcja jest skierowana do najmłodszych, ponieważ to właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. W etapie jesienno-zimowym projektu zrealizowaliśmy dwa zagadnienia: „Poznajemy owoce i warzywa” oraz „Cukier? Nie, dziękuję!”. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości, z wielką radością wykonując prace plastyczne, które promowały wiedzę na temat owoców i warzyw oraz informowały o szkodliwości spożywania cukru. Uczniowie wykonali grupową pracę plastyczną: „Piramida zdrowego odżywiana i aktywności fizycznej”. Na szczególną uwagę zasługuje przedstawienie teatralne pod tytułem „Śniadanie Grzesia” w wykonaniu klasy 2a. Warto dodać, że w ramach kółka „Mali odkrywcy” uczniowie zapoznali się z wybitną postacią – naszego rodaka – Kazimierza Funka, który odkrył witaminy. Dzieci z wielką pasją wykonywały doświadczenia: wykrywanie skrobi w produktach spożywczych oraz „Zobaczyć witaminę”. Przeprowadzone eksperymenty pozwoliły im empirycznie sprawdzić, które produkty warto spożywać, bo są zdrowe . Koordynatorem projektu z ramienia placówki jest pani Małgorzata Stokłosa – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i biologii.