Konkurs wojewódzki JP II

Nasza placówka jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autorytet”.  Co roku uczniowie szkół podstawowych mają możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i multimedialnym. Współorganizatorami konkursu jest Gmina Poronin.

W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się kolejna już XXII edycja konkursu.

Na konkurs wpłynęło w sumie 1289  prac w tym: 966 plastycznych, 163 literackich i 160 multimedialnych.

Dziękujemy wszystkim szkołom, nauczycielom i uczniom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Wyniki w poszczególnych kategoriach można pobrać z poniższych linków:

Konkurs komputerowy – kategoria wiekowa klasy 1-3

Konkurs komputerowy – kategoria wiekowa klasy 4-6

Konkurs komputerowy – kategoria wiekowa klasy 7-8

Konkurs literacki – kategoria wiekowa klasy 4-6

Konkurs literacki – kategoria wiekowa klasy 7-8

Plastyczny – kategoria wiekowa klasy 0 i przedszkole

Konkurs plastyczny – kategoria wiekowa klasy 1-3

Konkurs plastyczny – kategoria wiekowa klasy 4-6

Konkurs plastyczny – kategoria wiekowa klasy 7-8

Regulamin XXII edycji konkursu znaleźć można tu>>>

Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.

Poprzednie edycje:

Edycja XX

Edycja XIX

Edycja XVIII