Wycieczka klasy 5A

11-13 października 2023 klasa Va wraz z wychowawcą Andrzejem Kubatkiem oraz opiekunem Witoldem Kunatem udała się na trzydniową wycieczkę do Bieszczad. Towarzyszyła nam zaprzyjaźniona klasa V ze szkoły w Bańskiej Wyżnej.
Naszą podróż rozpoczęliśmy w Solinie gdzie niezwykły bieszczadzki krajobraz oglądaliśmy z perspektywy statku, na którym opływaliśmy Jezioro Solińskie. Obowiązkowym punktem wycieczki był spacer po zaporze i zakup pamiątek na pobliskim targu. Wieczór upłynął nam na grach i zabawach integrujących uczniów.
W kolejny dzień zdecydowaliśmy zdobyć najwyższy najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę. Naszym przewodnikiem był bieszczadzki bard Piotr „Rogalik” Rogala, który podczas wycieczki górskiej opowiadał nam ciekawostki historyczne, geograficzne i kulturowe dotyczące odwiedzanych terenów. Podczas naszego pobytu w górach zaczynała się jesień, dlatego na szlaku oraz na szczycie widoki zachwycały. Wracając do schroniska mieliśmy okazję posłuchać wyjątkowego koncertu, który miał miejsce w autobusie – pan Piotr przy dźwiękach gitary zaprezentował kilka utworów ze swoich albumów.
W ostatni dzień Bieszczady oglądaliśmy jeżdżąc lokalną atrakcją, czyli Bieszczadzką Kolejką Leśną, czyli najwyżej położoną w Polsce koleją wąskotorową. Była to okazja aby odpocząć po trudach zdobywania Tarnicy. Trzy dni minęły bardzo szybko – na pamiątkę pozostało nam kilka zdjęć.