Nadzieje sportowe

Kamil Wójcik

Uczeń Szkoły Podstawowej w Zębie, urodzony w roku 2004. Od 2015 r. trenuje biegi narciarskie, a sport ten zaszczepił w nim nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Wójcik. Obecnie trenuje w klubie UKS Regle w Kościelisku. Pierwsze osiągnięcia przyszły już w sezonie 2014/15 w Lidze Szkolnej, gdzie w generalnej klasyfikacji Kamil uplasował się na II miejscu. Zimą 2015 r. na Mistrzostwach Polski zajął IV miejsce w stylu klasycznym. W 2016 r. w Mistrzostwach Polski zdobył już srebro w stylu klasycznym, a w stylu dowolnym był siódmy. W 2017 r. w Lidze Szkolnej sklasyfikowany został na miejscu II. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Jakub Wójcik

Uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej w Zębie. Urodzony w roku 2005. Od 2014 r. trenuje skoki narciarskie oraz Kombinację norweską. Należy do klubu Eve-Nement w Zębie, a jego trenerem jest Andrzej Zarycki. Pierwszy sukces Jakuba to  VI miejsce skokach narciarskich w Nadziejach Beskidzkich w 2014 r. Rok później było już V miejsce. W podsumowaniu XXI letniej Ligi Szkolnej 2015 r. Jakub zajął VI miejsce w kombinacji norweskiej, a w 2017 r. doszło VI miejsce w skokach narciarskich w Zimowej Lidze Szkolnej oraz VIII miejsce w Zimowej Lidze Szkolnej Kombinacji Norweskiej. W Lotos Cup 2016/17 w generalnej punktacji w kombinacji norweskiej Jakub zajął XI miejsce. Życzymy podium przy najbliższej okazji!

Damian Naglak

Członek szkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Holni”. Trenuje pod okiem p. Lecha Winiarczyka. 19 czerwca 2015 r. brał udział w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Zdobył Mistrzostwo Polski w trójboju siłowym klasycznym i ustanowił rekordy Polski we wszystkich trzech dyscyplinach: przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu. Rekord Polski w wyciskaniu leżąc jest ciągle aktualny. Obecnie Damian wraz z trenerem zdecydowali o zmianie dyscypliny trójboju siłowego na konkurencję olimpijską – podnoszenie ciężarów. W planach jest występ na najbliższych eliminacjach do Mistrzostw Polski. Wszyscy trzymamy kciuki!

Zobacz jak chłopak trenujący w szkole w Zębie bije trzy rekordy Polski!

Bicie rekordu Polski w przysiadzie ze sztangą
Bicie rekordu Polski w martwym ciągu
Bicie rekordu Polski w wyciskaniu leżąc (ciągle aktualny)
Damian Naglak zostaje mistrzem Polski