Nadzieje sportowe

Kamil Wójcik

Uczeń Szkoły Podstawowej w Zębie, urodzony w roku 2004. Od 2015 r. trenuje biegi narciarskie, a sport ten zaszczepił w nim nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Wójcik. Obecnie trenuje w klubie UKS Regle w Kościelisku. Pierwsze osiągnięcia przyszły już w sezonie 2014/15 w Lidze Szkolnej, gdzie w generalnej klasyfikacji Kamil uplasował się na II miejscu. Zimą 2015 r. na Mistrzostwach Polski zajął IV miejsce w stylu klasycznym. W 2016 r. w Mistrzostwach Polski zdobył już srebro w stylu klasycznym, a w stylu dowolnym był siódmy. W 2017 r. w Lidze Szkolnej sklasyfikowany został na miejscu II. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Jakub Wójcik

Uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej w Zębie. Urodzony w roku 2005. Od 2014 r. trenuje skoki narciarskie oraz Kombinację norweską. Należy do klubu Eve-Nement w Zębie, a jego trenerem jest Andrzej Zarycki. Pierwszy sukces Jakuba to  VI miejsce skokach narciarskich w Nadziejach Beskidzkich w 2014 r. Rok później było już V miejsce. W podsumowaniu XXI letniej Ligi Szkolnej 2015 r. Jakub zajął VI miejsce w kombinacji norweskiej, a w 2017 r. doszło VI miejsce w skokach narciarskich w Zimowej Lidze Szkolnej oraz VIII miejsce w Zimowej Lidze Szkolnej Kombinacji Norweskiej. W Lotos Cup 2016/17 w generalnej punktacji w kombinacji norweskiej Jakub zajął XI miejsce. Życzymy podium przy najbliższej okazji!

 

Michał Wilczek

Urodzony w 2011 roku. Od trzech lat jeździ na motocrossie, a sport ten zaszczepił w nim tata. Pod jego okiem trenuje i już ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. 23 czerwca 2018 roku zdobył I miejsce podczas zawodów KTM Kato Kids Cup w Czerwionce.  W lipcu 2018 r. uplasował się na II miejscu podczas Cross Country w Ochotnicy, a w sierpniu stanął na najwyższym podium Mini Enduro Sprint w Piaskowni Gardawice oraz zdobył II miejsce podczas Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie w Osielcu. Kolejne I miejsce zdobył 1 września 2018 r. na Ktm Kato Kids Cup w Czerwionce i 7 października 2018r. na Gorczańskim Festiwalu Sportów Ekstremalnych w Kamienicy. Natomiast w grudniu zajął II miejsce podczas Mistrzostw Świata Super Enduro Kids Race w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !

Damian Naglak

Członek szkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Holni”. Trenuje pod okiem p. Lecha Winiarczyka. 19 czerwca 2015 r. brał udział w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Zdobył Mistrzostwo Polski w trójboju siłowym klasycznym i ustanowił rekordy Polski we wszystkich trzech dyscyplinach: przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu. Rekord Polski w wyciskaniu leżąc jest ciągle aktualny. Obecnie Damian wraz z trenerem zdecydowali o zmianie dyscypliny trójboju siłowego na konkurencję olimpijską – podnoszenie ciężarów. W planach jest występ na najbliższych eliminacjach do Mistrzostw Polski. Wszyscy trzymamy kciuki!

Zobacz jak chłopak trenujący w szkole w Zębie bije trzy rekordy Polski!

Bicie rekordu Polski w przysiadzie ze sztangą
Bicie rekordu Polski w martwym ciągu
Bicie rekordu Polski w wyciskaniu leżąc (ciągle aktualny)
Damian Naglak zostaje mistrzem Polski