Samorząd uczniowski

Na początku roku szkolnego 2019/20 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zębie odbyły się powszechne i demokratyczne wybory władz samorządu uczniowskiego. O miano przewodniczącego szkoły rywalizowały cztery osoby. Ostatecznie trzy osoby z najwyższymi wynikami stworzyły władze samorządu:

Przewodniczący – Michał Zarycki z kl. VII
Zastępca – Edyta Krupa z kl. VII
II zastępca- Zuzanna Chowaniec z klasy VIb

 

 

 

 

Opiekunem samorządu uczniowskiego jest pan Bronisław Chowaniec – Lejczyk, a spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 14.30 w sali nr 4. Samorząd zajmuje się prowadzeniem sklepiku szkolnego i organizacją „szczęśliwego numerka”, współtworzy także Szkolny Klub Wolontariatu. Młodzież przygotowała uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2019, zorganizowała dyskotekę szkolną, konkurs na sympatyczną dynię i mikołajki zarówno dla dzieci w przedszkolu, jak i uczniów w szkole. SU redaguje własną tablicę informacyjną, organizuje konkursy i bierze udział w ocenianiu gazetek klasowych. Codziennie rano działa także radiowęzeł szkolny, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mocno zaangażowali się w organizację Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Plan na drugie półrocze to m.in. Walentynki, zabawa karnawałowa Kolorowy Dzień Wiosny, Dzień Otwarty, Kiermasz Wielkanocny i IV Festyn Rodzinny.