Konkurs wojewódzki JP II

Nasza placówka jest pomysłodawcą i organizatorem wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”. W roku szkolnym 2020/2021 odbyła się już XX jubileuszowa edycja. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach – literackim, plastycznym i multimedialnym. Współorganizatorami konkursu są Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie.
Najważniejszym celem konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Niezwykle istotne jest również eksponowanie związków Papieża z Małopolską, a szczególnie z Podhalem i Tatrami, a także kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień plastycznych oraz literackich.
W XX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Mój autorytet” odbywającej się w roku szkolnym 2020/2021 napłynęło prawie 1200 prac uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całej Małopolski, a jury przyznało prawie 60 nagród i wyróżnień.
Poniżej protokoły ze wszystkich trzech konkursów.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planowane jest na 11.06.2021 r. (piątek) o godz. 12.00. Więcej szczegółów w związku z sytuacją epidemiczną na przełomie maja i czerwca.

 

Regulamin konkursu edycja XX:
Regulamin konkursu Jan Paweł II “Mój autorytet” 2021 XX edycja

Protokoły konkursowe XX Edycja:

Protokół z części multimedialnej

Protokół z części literackiej

Protokół z części plastycznej