Premiera książki już za nami

18 maja w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie odbyła się premiera książki p. Teresy Bafii 130 lat Szkoły w Zębie. Autorka zebrała wiele faktów, wspomnień, opowieści i fotografii dotyczących historii szkoły oraz skupionej wokół niej społeczności, uporządkowała je i zamknęła w przejrzystej formie. Dzięki publikacji ocalone od zapomnienia zostało to, co czas usilnie próbuje zatrzeć.

Wśród przybyłych gości znalazło się wielu byłych i aktualnych nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny oraz Zespołu Szkół w Zębie. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, gdy patrzył na karty publikacji, słuchał recytacji wierszy powstałych z tej okazji, zobaczył swoich dobrych znajomych po latach.

Od dziś nasza szkoła posiada własną publikację. Zapraszamy do lektury!

« 1 z 2 »