Festyny Rodzinne

Festyny Rodzinne w Zębie to impreza promująca zdrowy tryb życia i wspólne spędzanie czasu. To koncerty, występy, pokazy, konkursy rodzinne, prezentacje, zawody, dmuchańce, ścianki wspinaczkowe, mini zoo i wspólna zabawa.

Przed licznie zgromadzoną publicznością do tej pory wystąpili:

zespół Baciary, w skład którego wchodzi trzech absolwentów szkoły w Zębie, a takie hity, jak „Żyje się raz”, „Oczy zielone” czy ”O królowo” są szeroko znane,

Beti & Bobass tribute to Tina Turner to projekt, w którym królowały piosenki słynnej na całym świecie artystki urodzonej w USA. Muzycy rodem z Podhala wykonali najbardziej znane hity piosenkarki, a ich widowisko zrobiło furorę,

Justyna Lasiak – dwukrotna laureatka “Talentów Małopolski” w 2013 i 2014 r., piosenkarka i gitarzystka z Zakopanego. Ma na swoim koncie występy m.in. w słynnej “Piwnicy Pod Baranami” i jako support przed znaną grupą Pectus,

grupa taneczna ROX Familly na czele z Adamem Soroczyńskim z Zakopanego odnosząca międzynarodowe sukcesy, m.in. w 2017 roku zdobyła 11 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca w Offenburgu,

 

Bogusław Ćwiertnia – lider grupy muzycznej HeavyWay wraz z córką Magdaleną,

Katarzyna Węglarz – wokalistka z Nowego Targu, która w 2015 r. znalazła się w ogólnopolskim finale programu Aplauz stacji TVN wraz ze swoją mamą,

zespół muzyczny Zodyma, grający muzykę taneczną, a członkowie kapeli są absolwentami szkoły w Zębie,

regionalny zespół Zbójnicek rodem z Zębu, kultywujący góralskie tradycje.

Organizatorami festynu są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie, Rada Rodziców, zespół Baciary, Gmina Poronin, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Związek Podhalan – Oddział Ząb oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Zębu i Bustryku, a dochód z imprezy przeznaczony jest na szkołę.