Kółka i zajęcia dodatkowe

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zębie ma bogatą ofertę dodatkowych zajęć edukacyjnych i wychowawczych.

W nowym roku szkolnym 2023/2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie poszerzyliśmy ofertę zajęć dodatkowych o zajęcia z języka hiszpańskiego.
Na zajęciach prowadzonych przez panią Katarzynę Ramsz-Czaicką – nauczyciela z kwalifikacjami uczniowie będą mieli okazję, aby odkryć piękno języka i kultury hiszpańskiej. Zajęcia będą całkowicie bezpłatne.

Na świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie prężnie działa kółko plastyczne prowadzone przez panią Beatę Zalińską.
Na kółku dzieci rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez różnorodne zajęcia plastyczne.
Zajęcia te stanowią doskonałą okazję do rozwoju dziecięcych talentów.

Co tydzień w sali nr 13 w nowej szkole odbywają się spotkania Scholki pod opieką katechetki s. Zofii Baczek RSCJ. Efekty pracy naszej scholki można podziwiać np. tu: Jasełka słowno – muzyczne pod tytułem “Dzisiejsze Boże Narodzenie”.

W ZSP w Zębie działa nowoczesnym Laboratorium Wiedzy i Doświadczeń gdzie uczniowie pod opieką Pani Ewy Worwy uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych z pogranicza chemii, biologii i fizyki. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Wiem i Potrafię.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do projektu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości zakupione zostały do naszej szkoły m. in . drukarki 3D, aparaty fotograficzne oraz nowoczesne roboty Lego do nauki programowania. Sprzęt wykorzystywany jest na zajęciach z różnych przedmiotów, a także podczas zajęć dodatkowych prowadzonych przez naszego informatyka p. Andrzeja Kubatka. Dzięki sprzętowi zakupionemu z projektu powstał np. filmik stworzony przez uczennice klasy 3B Lilianę Sache-Piekło, który zdobył wyróżnienie w konkursie organizowanym przez wydawnictwo “Jaguar”

Dzieci i młodzież z naszej szkoły aktywności społecznej i obywatelskiej uczą się podczas spotkań w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego (p. Katarzyna Ramsz-Czaicka).

Nasi uczniowie mają również szansę na rozwój własnej osobowości, umiejętności społecznych, odkrywanie talentu i poczucie sensu pomagania, dzięki aktywnemu uczestnictwu w Szkolnym Klubie Wolontariatu (p. Urszula Albertusiak).

Uczniowie klas 1-3 na zajęciach SKS – Szkolnego Klubu Sportowego trenują gry zespołowe (p. Lech Winiarczyk).

Uczennice klas 6 i 5 uczą się zasad przedsiębiorczości prowadząc sklepik szkolny (p. Katarzyna Bartel, p. Bartłomiej Sawera).

W ramach zajęć dodatkowych w naszej szkole działa Uczniowski Klub Sportowy „Holni”. Prezesem klubu jest pan Bartlomiej Sawera , wiceprezesem pan Marek Wójcik  , sekretarzem pani Gabriela Kułach, a skład zarządu uzupełniają pan Piotr Malinowski. Klub sportowy m. in. organizuje zawody dla uczniów naszej szkoły.

W szkole działa kółko szachowe prowadzone przez p. Krzysztofa Srokę.

Szkoła oferuje również zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, świetlicowe, biblioteczne, przygotowujące do egzaminów oraz spotkania z pedagogiem, pedagogiem specjalnym i psychologiem szkolnym.