Nadzieje sportowe

Grzegorz Rafacz

Rośnie nam kolejny mistrz! Grzegorz Rafacz – uczeń klasy VIIa Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zębie odnosi ogromne sukcesy sportowe. W dniach 19-20 grudnia 2020 r. Grzegorz zdobył pierwsze i trzecie miejsce w pierwszej edycji tej zimy Lotos Cup 2020/21. W kombinacji norweskiej (skoki i biegi) rozgrywanej w sobotę w Szczyrku i w niedzielę w Zakopanem nasz uczeń był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej. W piątek natomiast indywidualnie w skokach narciarskich też stanął na podium (trzecie miejsce). Wielkie gratulacje i czekamy na następne sukcesy!

Michał Wilczek

Urodzony w 2011 roku. Od trzech lat jeździ na motocrossie, a sport ten zaszczepił w nim tata. Pod jego okiem trenuje i już ma na swoim koncie sukcesy. 23 czerwca 2018 roku zdobył I miejsce podczas zawodów KTM Kato Kids Cup w Czerwionce.  W lipcu 2018 r. uplasował się na II miejscu podczas Cross Country w Ochotnicy, a w sierpniu stanął na najwyższym podium Mini Enduro Sprint w Piaskowni Gardawice oraz zdobył II miejsce podczas Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie w Osielcu. Kolejne I miejsce zdobył 1 września 2018 r. na Ktm Kato Kids Cup w Czerwionce i 7 października 2018r. na Gorczańskim Festiwalu Sportów Ekstremalnych w Kamienicy. Natomiast w grudniu zajął II miejsce podczas Mistrzostw Świata Super Enduro Kids Race w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !

Jakub Wójcik

Absolwent Szkoły Podstawowej w Zębie, urodzony w roku 2005. Od 2014 r. trenuje skoki narciarskie oraz Kombinację norweską. Należy do klubu Eve-Nement w Zębie, a jego trenerem jest Andrzej Zarycki. Pierwszy sukces Jakuba to  VI miejsce skokach narciarskich w Nadziejach Beskidzkich w 2014 r. Rok później było już V miejsce. W podsumowaniu XXI letniej Ligi Szkolnej 2015 r. Jakub zajął VI miejsce w kombinacji norweskiej, a w 2017 r. doszło VI miejsce w skokach narciarskich w Zimowej Lidze Szkolnej oraz VIII miejsce w Zimowej Lidze Szkolnej Kombinacji Norweskiej. W Lotos Cup 2016/17 w generalnej punktacji w kombinacji norweskiej Jakub zajął XI miejsce. Życzymy podium przy najbliższej okazji!

Kamil Wójcik

Absolwent Szkoły Podstawowej w Zębie, urodzony w roku 2004. Od 2015 r. trenuje biegi narciarskie, a sport ten zaszczepił w nim nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Wójcik. Obecnie trenuje w klubie UKS Regle w Kościelisku.

Pierwsze osiągnięcia przyszły już w sezonie 2014/15 w Lidze Szkolnej, gdzie w generalnej klasyfikacji Kamil uplasował się na II miejscu. Zimą 2015 r. na Mistrzostwach Polski zajął IV miejsce w stylu klasycznym. W 2016 r. w Mistrzostwach Polski zdobył już srebro w stylu klasycznym, a w stylu dowolnym był siódmy. W 2017 r. w Lidze Szkolnej sklasyfikowany został na miejscu II. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Damian Naglak

Członek szkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Holni”. Trenuje pod okiem p. Lecha Winiarczyka. 19 czerwca 2015 r. brał udział w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Zdobył Mistrzostwo Polski w trójboju siłowym klasycznym i ustanowił rekordy Polski we wszystkich trzech dyscyplinach: przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu. Rekord Polski w wyciskaniu leżąc jest ciągle aktualny. Obecnie Damian wraz z trenerem zdecydowali o zmianie dyscypliny trójboju siłowego na konkurencję olimpijską – podnoszenie ciężarów. W planach jest występ na najbliższych eliminacjach do Mistrzostw Polski. Wszyscy trzymamy kciuki!

Zobacz jak chłopak trenujący w szkole w Zębie bije trzy rekordy Polski!

Bicie rekordu Polski w przysiadzie ze sztangą
Bicie rekordu Polski w martwym ciągu
Bicie rekordu Polski w wyciskaniu leżąc (ciągle aktualny)
Damian Naglak zostaje mistrzem Polski