Wolontariat

Człowiek jest wielki nie przez to,
co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

 

Szkolne Koło Wolontariatu w Zębie – nowy rok szkolny 2021/2022 😊

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Członkami koła mogą być uczniowie klas VI – VIII, zainteresowani ideą wolontariatu (łac. voluntarius – dobrowolny), czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym – RUSZAMY DO DZIAŁANIA!

Pierwsza akcja już za nami:

Zaczęliśmy od zbiórki wolnych datków połączoną z rozprowadzaniem cebulek żonkili podczas zebrania z rodzicami w dniu 14 września 2021r.

Zaangażowali się uczniowie klas 8 😊 – dziękujemy 😉.

 

 

Historia Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zębie:

Szkolne Koło Wolontariatu w Zębie powstało w roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy Pana Dyrektora Piotra Malinowskiego.

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie oraz zbiórki i akcje charytatywne. Praca wolontariuszy w Szkolnym Kole Wolontariatu stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucie sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Ponadto przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

 

Przeprowadzone akcje:

Rok Szkolny 2020/21

ZĘBIAŃSKA CHOINKA MARZEŃ

Rok Szkolny 2019/2020

Projekt „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”

Zgoda-Rodziców-i-Karta-Wolontariusza

Regulamin_MWM_2019_2020

Rodakom na KresachNasze wsparcie dla dzieci z Wileńszczyzny to paczki na mikołajki, do których spakowaliśmy czapki, szaliki, rękawiczki i kurtki. Mamy nadzieję, że tej zimy żadne dziecko nie będzie marzło.

Akcja “Góra Grosza”W ramach rywalizacji międzyklasowej zebraliśmy 102,98 zł – to 21,40 kg!. Zebrane środki zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom i zostaną wykorzystane dla dzieci z rodzinnych domów dziecka w Polsce.

Przystań Szczęśliwe Jutro:

  1. Pomagamy w rozpakowaniu darowizny jaką Rossmann podarował do tworzonej placówki opiekuńczo-wychowawczej we Wróblówce.
  2. „Jasełka po Naszemu” przygotowane zostały przez Koło Teatralne działające w naszej Szkole. Główne role grali członkowie naszego Koła. Licznie przybyłym rodzicom bardzo podobało się przedstawienie o czym świadczy zebrana przez nas kwota 586 zł. Przeznaczymy ją na zakupienie firanek do Przystani.
  3. Czas na porządkowanie i meblowanie budynku, gdzie już niebawem otworzony zostanie dom dziecka. W sobotę 23 lutego ustawialiśmy łóżka i szafy w pokojach. Mamy nadzieję, ze będzie się podobało przyszłym podopiecznym.